«

»

Eki 10

Hepimizin Başı Sağolsun

Öncelikle hepimizin başı sağolsun.
Ülkemizin başı sağolsun.
Evlatlarımızın geleceğinin başı sağolsun.
Dini, dili, ırkı ve mezhebi ne olursa olsun bu topraklarda yaşayan herkesin başı sağolsun. Ölen biziz, kaybedilmeye çalışılan geleceğimiz!

Birşeyleri yazmadan, birilerini suçlamadan önce lütfen biraz daha dikkat! Menfur saldırının yapıldığı anda mevzide bekleyen birileri tek bir noktadan emir almışcasına hep bir ağızdan tek bir yeri işaret ederek suçluyu bulmuşlar anlaşılan! Olayın üzerinden dakikalar geçmeden Suçluyu bulup bunu deşifre eden birbirinden habersiz insanları tebrik etmek gerek!
Bulandan sonrasını değerli dostum M.Sait ŞAHİNALP’in her bir kelimesine birebir katıldığım ifadelerine bırakmak istiyorum.
“İçimiz yanıyor, yüreğimiz kanıyor bugün…
Bir karanlık el uzandı üstümüze ve Ankara bulanırken kana, bizler de bulandık karalara…
Daha yerdeki kanlar pıhtılaşmadan, üstümüze sinen kan kokusu gitmeden, cenazeler daha defnedilmeden; birbirimizle kenetleşmek, bir olmak, beraber olmak varken, suçlu avına çıktık birer birer. Su taşıyacağımız yangına, elimizde körüklerle koştuk fütursuzca… Sıkılı yumruklarla, mermi misali cümleleri sürdük dudaklarımızın ucuna ve sıktık birer birer üstüne sevmedigimiz, fikrimize muhalif gördüğümüz her kim veya kimler varsa…
Oysa bizler, burada “biz” olamayan bizler; kimimiz ateş topu, kimimiz hüzün yumağı, kimimiz bir hançer sivriligi, kılıç keskinliği ile bilenirken birbirimize… Birileri bıyıklarının altından gülüyordu bize… hınzırca, haince… Kırılası ellerini sevinç ve mutlukukla oluşturuyordu sessizce… Hiç düşünmedik, düşünemedik oysa…
Katil belliydi, ama herkesin katil yaftasını boynuna geçirmek istediği kişi veya kişiler farklıydı… sanık sandalyesine oturtulanlar farklıydı… Herkesin görmek istediği bir “katil”i vardı. Hakimler çok, savcılar çok, hükümler çok, mahkumlar çoktu bugün güzel ülkemde!
Bilmezdim güzel ülkemde bu kadar çok terör uzmanı olduğunu, bilmezdim kendi cümlesinin ne öznesi ne de yüklemi olamayanların 800-900 km uzaktan, şipşak kusursuz balistik raporunu facebook ve twitter üzerinden hazırlayıp ve faili bulup mahkum edebilme kabiliyetine sahip olduklarını… Nereden bileyim…?!
Evet katili biliyorum, biliyoruz, siz de biliyorsunuz… Kimin işi bu, onu da söyliyeyim en amiyane kelimelerle:
Bizim birlik ve beraberliğimize, huzurumuza kasteden hain, alçak, korkak, haysiyet ve şeref yabancısı, aklı efendisinin cebinde kiralık, bedeni satılık, lanete gark olanların işidir bu.
Şunu da belirteyim unutmadan: Kim ki bu kan ve gözyaşından siyasi bir rant devşirir, devşirmeye çalışırsa veya siyasi yönüyle bu olayın içinde veya bir tarafındaysa ALLAH ONLARIN DA BELASINI VERSİN VE LANETİ ÜZERLERİNE OLSUN!
Sizler de var mısınız AMİN demeye?”

image

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>