«

»

Mar 22

İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

Adıyaman’da, İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla şiir yarışması gerçekleştirildi.


Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Adıyaman İl Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan Mehmet Akif Ersoy Şiir Yarışması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Öğrenciler, salonu Türk bayraklarıyla donattı.
Programda konuşan KYK Adıyaman İl Müdürü Sami Köroğlu, öğrencilerin mutlu ve heyecanlı olmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.
Köroğlu, şöyle konuştu:
“Bizler yaptıklarımızdan dolayı gurur duyuyoruz. Allah’ın izniyle bu ülke emin ellerde. Birileri için sonun başlangıcı, birileri için de yeni zaferlerin kapılarını aralayan bir süreç. İçeride ve dışarıda düşmanlarımız fazla. Biz bunun farkındayız. Bu topraklar üzerinde yaşayan insanların kendi öz benliklerinden uzaklaşmaları için birileri elinden geleni yapıyor. Birileri bu topraklar üzerinde yaşayan insanları bir nebze uyutmaya çalışıyor. Bizler 15 Temmuz ile yeniden yepyeni bir kurtuluş mücadelesini içerisinden galibiyetle çıktık. Bizim için yeni uyanıştı. İstiklal Marşı da bu süreç içerisinde bizi birbirimize bağlayan en önemli unsurlardan biriydi.”
Konuşmaların ardından 10 öğrenci Mehmet Akif Ersoy konulu şiirler okudu. Okunan şiirler, Adıyaman Üniversitesi’nde (ADYÜ) öğretim görevlisi olan üç jüri üyesi tarafından değerlendirilmeye tabi tutuldu.
Yarışmada, Hasret Erdal birinci, Seren Yazlak ikinci, Tuğba Bayık ise üçüncü oldu. Dereceye giren üç öğrenciye ödülü jüri başkanı Doç. Dr. Mustafa Karabulut ve Köroğlu tarafından verildi.
Yarışma, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>