«

»

Şub 16

KYK Ailesinden Alim Seyda Hocaya Ziyaret

Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında barınan öğrenciler, İl Müdürü Sami Köroğlu ve Manevi rehberleri Fadıl Akkuş ile birlikte Adıyaman’ımızın manevi değerlerinden, Alim Seyda Hocayı ziyarete ettiler.
Seyda hoca ile sohbet eden Sami Köroğlu ve öğrenciler, Seyda Hoca’nın duasını aldılar. Seyda hoca kendi elleri ile gençlere ikramlarda bulundu.

Gençlere çeşitli sorular soran Seyda Hoca, kitap okuyup okumadıklarını, ne tür kitaplar okuduklarını sorduktan sonra öğrencilere bazı kitap önerilerinde bulundu.
Gençlere önemli nasihatler de bulunan Seyda hoca, öncelikle insanın özünde küçük bir et parçası olduğunu, o iyi olursa insanın da iyi olacağı, o kötü olursa onun da kötü olacağını ifade etti.
Gençlerin çok okuması gerektiğine değinen Seyda, kitap okuyarak kendilerini geliştirmelerini ve vatana millete hizmet noktasında bilgili olmalarını istedi.
Ziyarette açıklamalarda bulunan KYK İl Müdürü Sami Köroğlu ise, yurtlarda barınan gençlerin milli ve manevi değerlerine önem verdiklerini ve gençler olarak yetişmeleri için ellerinden gelen çalışmayı yapıklarını dile getirdi.
Gençlerin açılan çeşitli kurslarla gelişmelerine katkı sağladıklarını vurgulayan Köroğlu, her zaman geçlerin yanında yer alacaklarını söyledi.
Ziyaretine gelen geçlerle uzun zaman geçirmesi, nasihatlerde bulunması, sohbeti uzun tutması, soğuk havaya rağmen gençleri dış kapıya kadar uğurlaması Seyda Hoca’nın da ziyaretten memnun kaldığı gösterdi.
Öğrenciler de ziyaretten oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler. Böyle manevi şahsiyetler var oldukça Allah’ın izniyle bu ülke ebediyen ayakta duracak, ülkemiz üzerinde art niyetlilerin varlığına rağmen her geçen gün daha da büyüyüp gelişeceğinin belirterek, bu ziyarete vesile olan İl Müdürü Sami Köroğlu ve Manevi Rehberleri Fadıl Akkuş beye teşekkürlerini dile getirdiler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>