«

»

Mar 22

Milli Şair Ersoy Adıyaman’da Konserle Anıldı

Adıyaman Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “İstiklal Şairimiz M. Akif Ersoy’u Anma Programı’nda Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından.

Adıyaman Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “İstiklal Şairimiz M. Akif Ersoy’u Anma Programı’nda Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından konser verildi.

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Milli Marş” olarak kabul edilen İstiklal Marşı’nın kabulü ve Milli Şair M. Akif Ersoy’u anma gününün 96. yıldönümü Adıyaman Belediyesi tarafından gerçekleştirilen konserle kutlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından M. Akif Ersoy’un eserlerinin seslendirildiği konsere yoğun ilgi gösteren Adıyamanlılar, doyumsuz bir gece yaşadı.

Programa Vali Abdullah Erin, İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sami Köroğlu ile çok sayıda Adıyamanlı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrenciler arasında düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim dallarındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül törenin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları, Milli Şair M. Akif Ersoy’un bestelerini seslendirdi. Birbirinden güzel şarkılara eşlik eden Adıyamanlılar, program sonunda Ali Rıfat Çağatay’ın bestesiyle okunan İstiklal Marşı’nı hep birlikte okudu.

Vali Abdullah Erin, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve protokol üyeleri, program sonunda sanatçılara çiçek takdim etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>