«

»

Oca 05

Adıyaman KYK’dan Halep’e Yardım Eli

Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri Halep’teki yardıma muhtaç insanlara yardım gerçekleştirdiler.
Suriye’nin Halep şehrinde yaşanan insanlık dramı, için Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından başlatılan

ve tüm Türkiye’nin ortaklaşa yürüttüğü “HALEP BİZDİR, HALEP BİZDENDİR, HALEP BİZİMLEDİR” kapsamında Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından da, KYK yurtlarında barınan 5 Binin üzerinde öğrencinin katılım sağladığı görüldü.
Adıyaman İl müdürlüğü ve ilçelerde bulunan müdürlükler beraberinde “HALEP BİZDİR, HALEP BİZDENDİR, HALEP BİZİMLEDİR” yardım kampanyası 30 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecek ve  02 Ocak 2017 ile son bularak İllerde bulunan Kızılay şubelerine teslim edilecektir.
Adıyaman Merkezde 3 yurt, Besni ve Kahta olmak üzere beş yurt müdürlüğünde toplamda 5 Binden fazla öğrenci Halep için “HALEP BİZDİR, HALEP BİZDENDİR, HALEP BİZİMLEDİR” sloganı ile yardım kampanyası başlattı.
5 Binden öğrencinin yoğun katılımıyla Halep’teki insanlara; “giyecek, gıda, temizlik, mutfak ve barınma” malzemeleri toplamak için yoğun bir şekilde çalışma başlattılar.
Konu ile açıklama yapan Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu İl müdürü Sami Köroğlu;
“Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından başlatılan ve tüm Türkiye’de ortaklaşa olarak yürütülen “HALEP YARDIM KAMPANYASI”na, Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) ailesi olarak 5 Binden fazla öğrencilerimiz yöneticilerimiz ve çalışanlarımız kolları sıvadık.  Suriye’de yaşanan iç savaşta ve insanlık dışı yaşandığı Halep’teki bu yürek burkan olayların öncelikle son bulmasını istiyoruz. Orada yaşanılan olaylar yüreklerimizi dağladı. Bizlerde Adıyaman KYK ailesi olarak 5 Binin üzerinde öğrencilerimizle elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışarak ve oradaki insanlarımıza “gıda, temizlik, barınma, yiyecek, mutfak vs. ” gibi malzemeler topladık ve bu topladığımız malzemeleri Kızılay aracılığı ile Halep’e göndermeyi amaçladık. Çok yoğun olumlu tepkiler aldık ve öğrencilerimiz, yöneticilerimiz ve çalışanlarımız yoğun çaba sarf ettiler ve etmeye de devam ediyorlar. Kendilerine buradan çok teşekkür ederim. Biz Adıyaman KYK olarak her zaman mazlumun yanında olacağımızı buradan siz değerli basın emekçileri tarafından bir kez daha söylüyoruz. Ben tekrardan hayır yapan öğrencilerimiz çalışanlarımız ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul eylesin. Yardımlarımız 30 Aralık 2016 tarihine kadar devam etmektedir. Ve 02 Ocak 2017 tarihinde son bulacaktır. Yardım yapmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız ve öğrencilerimizi il müdürlüğümüze ve yurt müdürlüklerimize bekliyoruz.  Bu yardımlar yerlerine ulaştığı zaman manevi rahatlığı ve üzerimize düşenleri yaptığımızın huzuru hep beraber göreceğiz inşallah’’ şeklinde konuştu.
Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler ise; “Biz Müslümanlar olarak her zaman yardıma muhtaç olan insanların yardımına koşmamız gerektiğini biliyoruz. Orada yaşanılan dışarıdan göründüğü gibi basit bir olay değildir. Yaşayan bilir. Tamamen insanlık dışı vahşet görüntüler izliyoruz. Kimisi annesini, kimisi babasını, kimisi ise evlatlarının zalimler tarafından katledildiğine şahit oluyorlar, kanımız donuyor. Elimizden gelenin fazlasını yapmak istiyoruz elbette. Bizler kendi vatanlarımızda bu tür olayları yaşamadık şükür. İnşallah yaşamayız da. Adıyaman KYK olarak başta İl Müdürümüz Sami Bey ve tüm yöneticilerimiz ve öğrenci arkadaşlarımıza bize bu yardım kampanyasında destek oldukları için teşekkür ediyoruz. Adıyaman esnafı ve Hayırseverlerin duyarlılıklarını gördükçe haklı yolda olduğumuzun verdiği güçle daha fazlasını başarabileceğimizi düşünüyoruz. 5 Binin üzerinde öğrenci ile yardıma başladık. Ve çok büyük bir şekilde yardımlar gelmeye başladı. Allah hepimizden razı olur inşallah” ifadelerini kullandılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>