«

»

Ara 20

Adıyaman KYK’da Yangın Tatbikatı

Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu Savfan Bin Muattal kız yurdunda bulunan öğrenciler ile itfaiye erleri ile beraber yangın tatbikatı düzenlendi.

Yangına Müdahale Söndürme ve Doğal Afet Acil Durum Tahliye’ tatbikatı düzenlendi. Kredi kurtlar kurumu bahçesinde düzenlenen tatbikata çok sayıda öğrenci ve itfaiye erleri katıldı.

adiyamanyangin

Kredi Yurtlar Kurumunda bulunan öğrencilere yapılan yangın tatbikatı ve hayat kurtarma eğitimi verildi. Yapılan tatbikatta, yangın söndürme ilk adımda yapılacaklar ve teorik bilgiler itfaiye müdürü Ahmet Çelik tarafından verildi.
Yurt bahçesinde yakılan karton ve odun parçacıklarını ellerinde aldıkları yangın tüpüyle söndüren öğrenciler, itfaiye erlerine kendilerine bu bilgiyi verdikleri için itfaiye erlerine teşekkür ettiler.
 
Yangının hayatımızın her yerinde önem arz ettiğini belirten öğrenciler; “öncelikle burada bize eğitim veren itfaiye personellerine teşekkür ederiz. Yangın allah korusun ama hayatımızda hemen hemen her yerinde çıkmaya hazır bir afettir. Biz burada pratik olarak bilgiler aldık ve yangına nasıl müdahale edebileceğimizi ve nasıl önlemler alabileceğimizi öğrendik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştular. 

yangin2 yangin1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>